UWAGA! To jest testowa wersja serwisu 4programmers.net.

admin

admin
2017-01-02 12:17

Taka ciekawostka.
Stavanger (Rogaland, Norwegia) od jakiegoś już czasu przezywa mocny kryzys w związku ze spadkiem cen ropy. Jako ze ten rejon bardzo mocno uzależniony jest od olejnictwa, wszyscy zdają sobie sprawę, ze trzeba jak najszybciej to zmienić.

Jako jedna z inicjatyw powstało x2labs (https://www.x2labs.io/). Celem jest utworzenie 50 firm w ciągu roku, które ożywia lokalny rynek i (idealnie) będą działały globalnie. Przygotowanych jest kilka programów tematycznych, każdy z nich trwa 4 tygodnie, w ciągu ktorych teamy pracują intensywnie a x2labs służy rada, pomocą i kasa jeśli potrzeba zasobów. Z założenia, po 4 tygodniach, jeśli team zbuduje baze klientów, przygotuje dobry biznes model, prototyp produktu i przekona do siebie inwestorów, startuje nowa firma, wspierana przez x2labs i grupę inwestorów.

Własnie minęły pierwsze 4 tygodnie pilotażowego programu Smart Cities. Z ponad 200 aplikantów wybrano 61 osób, które wzięły udział w projekcie. Po 4 tygodniach utworzone zostały 4 nowe firmy i 3 są w trakcie rozwoju, co dało 19 miejsc pracy.

A tak przy okazji pochwale się, ze jestem w jednym z 4 teamow, które przeszły przez te 4 tygodnie, pozyskały inwestorów i rozkręcają własnie nowy biznes. :)

admin
2017-01-02 12:14

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aaaaa